Rap Game
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadıköy Acil Ve Türkçe Rap Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Frekans Röportajı

YazarMesaj
*fearless*
Site Kurucusu
Site Kurucusu
*fearless*

Kadın
Lakap : Admine xD
Başarı Puanı :
Frekans Röportajı Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Frekans Röportajı Right_bar_bleue

Frekans Röportajı Empty
MesajKonu: Frekans Röportajı   Frekans Röportajı Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 6:04 pm

Röportajı kabul ettigin için teşekkürler..Öncelikle kendinden bahseder misin?

-- Tabiki; 87 Ankara doğumluyum. Rap yapmaya 99 senesinde başladım. O tarihten bu yana da müzikle ilgili çalışmalarım devam etmektedir.

Rap dısında nelerle ilgilenirsin?

-- Rap dışında sürüyle iş var diyebiliriz ) İnsan hayatını kazanmak zorunda bir yerde.. Ben daha önceden beri tiyatrocuydum. Bu konuda profesyonel eğitim aldım ve 10 yılı aşkın bir süredir de sahnedeyim. Yani benim asıl işim aslında oyunculuk. Rap benim için hobi. Belki de bu yüzden beni yiyip bitiricek hırslarım yok çünkü ego denen şeyi çok küçük yaşlarda tatmin ettim ben. Şu an rap yaparken aslında eğleniyorum.. Oyunculuğun yanında, filmlerde seslendirmeler, radyo tiyatroları ve bir çocuk programı sundum. Aralıklarla bu işler de devam etmekte.

En son yabancı albumunu cıkardın istedigin ilgiyi gördün mü ?içine sinen bir album muyud?kısaca album sürecini anlatır msın?

-- Yabancı albümü alternatif bir rapti. Yani işin aslı ben beklediğimi alamadım albümden. Çünkü gerek sound olsun gerek vokaller Türkiye'nin üstündeydi. Bulunduüumuz aşamada insanların beni anlamasını beklemedim. Sadece kazayla anladığını varsaydığım insanlara yaptım o albümü. Şunu da açıkça söylemekte yarar var. Benim müziğimi herkes sevmez. Zaten ben de herkes sevsin die parça yapmıyorum. Belirli bir kitle var beni takip eden. Ben onların ne istediğini bilirim, onlar beni bilir, böylece sürünüp gideriz.. Yabancı albümü bir adımdı. Daha iyileri gelecek.

Kerim ve Rahdanla Mizansen Albumunu cıkardın?Böyle bi olusumda olmak nası bir duygu?

-- Benim tarzıma uymayan bir albümdü. Zaten üzerinde çok düşünülmemişti ve çok hevesle yapılmamıştı. Ben protest müzik yaparım. Mizansen bnm tarzıma uygun değildi. Arkadaşlarım çok istiyorlar diye girdim o albüme. Tuttu da. Ama asıl Frekans Mizansen dekinden çok farklı. İnsanlar bu ayrımı yapmalı.

Adasın Yunus emre ile düet album projeniz var yakın zaman içinde.bu konuda dinleyiclerine neler demek istersin

-- İşte o albümü bekleyin derim. Yunus'la 1 senedir uğraştığımız bir çalışma bu. Soundlar çok sağlam ve çok sert. Yine en farklı tarzlar albümde mevcut. Benim bir de nu-metal, rock poarçam var albümde. Ortalık karışacak. Vakti ve kotası olan herkes indirmeli albümü. Yunus'la çalışmak da zaten inanılmaz bişey. Kafa olarak cuk oturduğun bi adamla elbette ki içine sinen işi yapıyorsun. Gözün arkada kalmıyor. Bu açıdan da çok mutluyum. Eminim ki o da mutludur )

Türkce rap hakettigi yerde mi sence?

-- Bunu bir başka röportajda da söylemiştim. Evet.. Çünkü müzikaliteden yoksun bir müzik içra edersin sadece sizin gibiler takipçiniz olur. Bu da bir halk düğününe benzer. Halbuki rap yapmaya çalışan arkadaşlar biraz olsun kendini geliştirmeli. Yunus şan eğitimi alıyor, ben nota, kompozisyon eğitimi alıyorum. Hatta nota ve kaor bilgim var. Fakat undergroundda iş yapan sürüyle arkadaş müzik yapmaktan çok bağımsız işler peşindeler. Kendini gelişmeli herkes ve ondan sonra hak mevzusu devreye girmeli. Bana göre.

Son türbanlı Hiphopcı hakkında senin görüşlerin nelerdir?Bazı kimseler uyusmuyor bazıları olabiliyor diyor.Senin bu konuda görüşün nedir?

-- Türbanlı hiphopçı hakkında bişey bilmiyorum fakat uyuşup uyuşmaması söz konusu değil. Yani o bizi ilgilendiren bir şey değil. İsteyen istediğini takar kendine. Kamusal alan da değiliz, yüksek okulda. Yaptığımız işe bazı kimseler sanat diyor ya, sanatta evrensel olmak gerekir. Ayrıca bence kimseye batmamalı. Çünkü bir cemaati temsilen o kızın ortamda olması sempatiyi de artırabilir. Yineliyorum, bizi ilgilenmez.

Son zamanlarda clip modası dönmekte sende bi clip düşünüyor musun?

-- İnşallah. Görüşmelerimiz devam ediyor. Yunusla çıkaracağımız albüme sağlam bir klip çekebiliriz. Ben animasyon olsun diyorum, Yunus kanlı olsun diyor ) Bu konuda anlaşmalıyız önce ) Ama gelicek...

Son olarak söz senin dinleyiclerine neler demek istersin?

-- Yavaş yavaş yükseliyoruz. Yavaş yavaş başlıyor herşey. Ben şu an Frekans'sam sizin sayenizde. Desteğinizle. Umarım yeni projelerde de beni bırakmazsınız.. Şaşırtıcak işlerle karşınızda olucam.. Tekrar görüşene kadar ...Teşekkürler

Frekans Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-